Resultater

Denne siden blir ikke lenger oppdatert. Besøk oss heller på Facebook..

 

KM 2014 og 3. Vintercupstevne – Lerstad 5-7 desember 2014

Vi gratulerer våre fantastisk flinke ryttere med gode resultater i KM 2014:

Kretsmester i Ponni Kat II : Amaile Uggedal Holm og Gaby
Kretsmester Young Rider / Senior: Camilla Monsholm og Unique
Sølvmedalje Junior : Maria Olsen Stamnæss
Sølvmedalje Ponni Kat I: Sebastian Langeland

Øvrige resultater fra stevnet:

Sebastian Langeland og Script Flight:
1.plass LB+ 5 VC Ponnitour (lørdag)

Amalie Brandsøy davik og Grundbergs Le’Tito
1.plass i LB Ponni (søndag)

Camila Monsholm og Unique II:
1.plass i 1.10m (fredag)

2. Vintercupstevne Sula Rideklubb – 22-23 november 2014

Sebastian Langeland og Script Flight:

  • 1. plass LA Ponni (lørdag)
  • 1. plass i LB Ponni VC Klasse Ponnitour (søndag)
  • 1. plass LA Ponni (søndag)

Silje Sandøy Husøy og Kasper II:

  • 4. plass i LB Ponni (lørdag)

Camilla Monsholm og Unique II:

  • 2. plass i 1.10m VC Klasse Storetour (lørdag)

Camilla Monsholm og Junior III:

  • 2. plass i 1.1.0m VC.klasse Storetour (søndag)

 

D-Stevne Ålesund Rideklubb – Lerstad 8-9 november 2014

Sebastian Langeland og Script Flight:
• 1.plass LA Ponni (lørdag)
• 1.plass LB Ponni VC Ponnitour (søndag)
• 2.plass LA Ponni (søndag)

Sebastian ligger på en del 2.plass i VC Ponnitour etter to stevnedager.

Amalie Uggedal Holm og Gaby:
• 2.plass LA Ponni (lørdag)

Camilla Monsholm og Unique II:
• 1.plass i 1.10m VC Klasse Storetour (søndag)

Camilla Monsholm og Junior III:
• 2.plass i 1.1.0m VC.klasse Storetour (søndag)

Camilla ligger på en delt 5. og delt 8. plass i VC Storetour etter to stevnedager.

L- og D-stevne hos Grenland Ryttersportsklubb 24-26/10 2014

Maria Olsen Stamnæss og Lennox Griffin:
– 7.plass i 1.00m (fredag)

Iselin Håhjem Gjendemsjø, med Billy Dazzle:
– 7.plass i 1.30m (fredag)
– 6.plass i 1.30m (lørdag)
– 4.plass i 1.40m Grand Prix (søndag)

Iselin Håhjem Gjendemsjø og Rusedski II:
– 1.plass i 1.40m (lørdag)
– 1.plass i 1.40m Grand Prix (søndag)

D-stevne på Lerstad 25-26/10 2014

Sebastian Langeland og Script Flight:
– 1.plass i 0.95m Ponni

Colum Birch med Oppheims Lorenzo:
– 1.plass i 0.90m

Johanne Brandsøy Davik og Fireline:
– 1.plass i 1.05m

Camilla Monsholm og Arogant van het Burghof:
– 4.plass i 1.05

Camilla Monsholm og Unique II:
– 1.plass i 1.10m

Camilla Monsholm og Junior III:
– 2.plass i 1.20
– 2.plass i 1.15
– 2-plass i 1.25

D-stevne sprang på Lerstad 23-24 august 2014:

‘Sebastian Langeland og Script Flight – 1.plass i LA Ponni (lørdag), 1.plass i LB Ponni (søndag)

Amalie Uggedal Holm og Gaby – 2.plass i LA Ponni (lørdag), 1.plass i LA Ponni (søndag). Amaile vant også MB Ponni begge dager, men dessverre var det bare 2 startende, slik at klassen ikke blir tellende.

Maria Olsen Stamæss og Lennox Griffin – 3.plass i 1m (lørdag)

Camilla Monsholm og Unique II – 1.plass i 1.10m (lørdag), 1.plass i 1.10m (søndag)

Camilla Monsholm og Junior III – 2.plass i 1.10m (lørdag), 1.plass i 1.20m (søndag)

D-stevne dressur på Emblem 9-10 august 2014:

Yngvild Teigene Johannesen og Pålands Bono – 1.plass i LC:2 (67.2%) lørdag, 1.plass i LC:2 (69.2%) søndag

Camilla Holte og Poppelgårdens Faust – 2.plass i LC:2 (60.8%) lørdag

Silje Sandøy Husøy og Kasper II – 2.plass i LC:2 (60.00%) søndag

Camilla Monsholm og Unique II – 2.plass i LB:3 (66.25%) lørdag, 1.plass i LB:3 (64.583%) søndag

Sunniva Harneshaug og Pandoer – 1.plass i LA:2 (64.167%) lørdag, 1.plass i LA:3 (61.852%) søndag, 1.plass i MB:2 (61.029%) søndag

Stine Frengen og Ciceros Sunlight – 2.plass i LB:3 (61.250%) søndag, 2.plass i LA:3 (60.741%) søndag

Johanne Brandsøy Davik og Grundbergs Le’Tito – 3.plass i LB:3 (57.083%) søndag

D-stevne dressur i Kristiansund 19-20 juli 2014:

Sunniva Harneshaug og Pandoer – 1.plass i LA, 1.plass i MB (lørdag), 1.plass i LA, 1.plass i MB (søndag)

L-stevne sprang Trondheim 1-6 juli 2014:

Stine Frengen og Ciceros Sunlight – 1.plass i 1.20m, 2.plass i 1.30m (tirsdag), 1.plass 1.20m (onsdag)

Amaile Uggedal Holm og Gaby – 1.plass i 90cm (LA) Ponni, 1.plass i 1m (LA) Ponni (onsdag), 1.plass 1m (MB) Ponni, 2.plass 1.20m (MA) Ponni (fredag)

Camilla Monsholm og Junior III – 2.plass i 1.20m (tirsdag)

Camilla Monsholm og Unique II – 1.plass i 1.30 Young Rider Finale (søndag)

D-stevne sprang Trondheim 28-30 juni 2014:

Johanne Brandsøy Davik og Grundbergs Le’Tito – 1.plass i 80cm (LB) Ponni (lørdag), 2,plass i 80cm (LB) Ponni (søndag),

Sebastian Langeland og Script Flight – 5.plass i 90cm (LB) Ponni (lørdag), 1.plass i 1m (LA) Ponni (søndag)

Stine Frengen og Ciceros Sunlight – 1.plass i 1.20m (lørdag), 3.plass i 1.20cm (søndag)

Camilla Monsholm og Unique II – 1.plass i 1.10m (lørdag), 1.plass i 1.20m (søndag)

Camilla Monsholm og Junior III – 3.plass i 1.10m (lørdag)

D-stevne sprang Kristiansund 22 juni 2014:

Camilla Monsholm og Arogant Van Het Burghof – 3.plass i 90cm (feil og stil)

D-stevne sprang Surnadal 14-15 juni 2014:

Camilla Monsholm og Unique II – 3.plass i 1.10m, 1.plass i 1.20m (lørdag), 1.plass i 1.15m, 2.plass i 1.25m (søndag)

Camilla Monsholm og Junior III – 2.plass i 1.15m (søndag)

D-stevne sprang Lerstad 7. juni 2014:

Johanne Brandsøy Davik og Grundbergs Le ‘Tito – 4.plass i 1.0m hest

Stine Frengen og Ciceros Sunlight – 3. plass i 1.10m, 2.plass i 1.20m

Camilla Monsholm og Unique II – 1.plass i 1.10m, 1.plass i 1.20m

Camilla Monsholm og Junior III – 4.plass i 1.10m

Landsstevne Sprang Trondheim 30 mai-1 juni 2014:

Sebastian Langeland og Script Flight: 1.plass i LB Ponni (fredag), 1.plass i LA Ponni (lørdag), 1.plass i LA Ponni og 2.plass i MB Ponni (søndag)

Camilla Monsholm og Unique II: 1.plass i 1.10m (fredag), 1.plass i 1.15m (lørdag) 1.plass i 1.10m og 1.plass i1.20m (søndag)

Camilla Monsholm og Junior III: 3.plass i 1.15m (lørdag), 2.plass i 1.20m (søndag)

Vi gratulerer med strålende innsats!

Drammen Springtour 2014:

Camilla Monsholm og Unique II – 6.plass i Silver Small Tour 120cm (24/4) – 88 startende, så dette var bra!

Camilla Monsholm og Junior III – 6.plass i Young Horses 120cm (26/4), 12.plass i Young Horses 125cm (27/4) – 44 startende

Hestehoven – Melhus – D-stevne 26-27 april:

Sebastian Langeland og Script Flight – 2.plass i LB Ponni, 1.plass i LA Ponni (lørdag), 2.plass i LB Ponni (søndag)

Stine Frengen og Ciceros Sunlight – 1.plass i 120cm (lørdag), 2.plass i 130cm (søndag)

Vintercupfinale på Valle 12-13 april:

Rikke Stavik m/Stella Velvet – 1.plass i LC Ponni (lørdag), 1.plass i LC Ponni (søndag)

Silje Sandøy Husøy m/Kasper II – 2.plass i LC Ponni og 2.plass i LB Ponni (lørdag)

Johanne Brandsøy Davik m/Grundbergs Le’Tito – 1.plass i LB Ponni (lørdag), 1.plass i LB Ponni (søndag). Ekvipasjen ble dermed nr. 4 i Vintercupens Ponni-tour.

Johanne Brandsøy Davik m/Fireline – 4.plass i 1.10m (søndag)

Sebastian Langeland m/Script Flight – 2.plass i LB Ponni (søndag). Ekvipasjen ble dermed nr. 3 i Vintercupens Ponni-tour.

Sebastian Langeland m/Resure – 5.plass i 1.0m (søndag)

Amaile Uggedal Holm m/Gaby – 3.plass i LA ponni (lørdag)

Viktoria Strande m/HG Lovely Lucia – 4.plass i 1.0m (lørdag)

Stine Frengen m/Ciceros Sunlight – 3.plass i 1.10m (søndag)

Camilla Monsholm m/Unique II – 1.plass i 1.10m (lørdag), 2.plass i 1.10m (søndag), 2.plass i 1.20m (søndag). Camilla og Unique vant dermed både Vintercupens Store-tour sammenlagt og ble mestvinnende ekvipasje på stevnet.

Camilla Monsholm m/Junior III – 2.plass i 1.10m (lørdag), 3.plass i 1.20m (søndag)

Iselin Håhjem Gjendemsjø m/Billy Jazz – 1.plass i 1.20m (lørdag)

Susanne Håhjem Gjendemsjø m/Clayton Boy – 1.plass i 1.20m, 1.plass i 1.30m (søndag)

 Vintercup-stevnet på Sula 29-20 april:

Sebastian Langeland og Script Flight: 3.plass i LB Ponni (lørdag), 1.plass i LB Ponni (søndag)

Amalie Uggedal Holm og Gaby: 1.plass LA Ponni (lørdag)

Maria Olsen Stamnæss og Lennox Griffin: 1.plass 1.00m (søndag)

Camilla Monsholm og Unique II: 1.plass i 1.10m (lørdag), 2.plass i 1.20m (søndag)

Sebastian ligger på en fin 2.plass i Vintercupens Ponni-tour, mens Camilla leder Store-tour. Vi gleder oss til finalen på Valle 12-13. april!

 

D-stevne Lerstad 15-16.mars 2014

Maria Olsen Stamnæss og Lennox Griffin: 1.plass i 1.0m (lørdag), 1.plass i 1.0m (søndag), 3-plass 1.10m (lørdag)

Camilla Monsholm og Junior III: 2.plass i 1.10m (lørdag)

Vintercupstevne Sunndal 1-2.mars 2014

Maria Olsen Stamnæss og Lennox Griffin: 2.plass i 1.0m (lørdag), 4.plass i 1.0m (søndag)

Johanne Brandsøy Davik og Fireline: 4.plass i 1.0m (lørdag),

Johanne Brandsøy Davik og Grundbergs Le’Tito: 1.plass i LB Ponni (søndag)

Sebastian Langeland og Script Flight: 2. plass i LB Ponni (søndag), 1.plass i LA Ponni (søndag). Sebastian ligger på en foreløbig 2.plass i Vintercupens Ponnitour

Camilla Monsholm og Junior III: 2.plass i 1.10m (lørdag), 1.plass i 1.10m (søndag)

Camilla Monsholm og Unique II: 1.plass 1.20m (lørdag), 1.plass 1.20m (søndag). Camilla leder Vintercupens Storetour med Unique.

Dressurcup Molde/Fræna 16 februar 2014:

Sunniva Harneshaug og Pandoer: 1.plass i LA

Stine Frengen og Ciceros Sunlight: 1.plass i LB, 3.plass i LC:1

Arctic Equestrian Games 2014 (AEG):

Camilla Monsholm og Junior III: Nr. 5 i Championklasse for 6.års unghester fredag 14/2

Vintercupstevne på Lerstad 8-9 februar 2014:

Johanne Brandsøy Davik og Grundbergs Le’Tito: 3.plass i LB Ponni

Johanne Brandsøy Davik og Fireline: 2.plass i 80cm 1.plass i 100cm (lørdag), 3.plass i 80cm (søndag)

Stine Frengen og Ciceros Sunlight: 5.plass i 100cm

Sebastian Langeland og Script Flight: 1.plass i LA Ponni,

Amalie Uggedal Holm og Gaby: 1.plass i LA-Ponni (100cm) og 2.plass i MB Ponni (110cm)

Camilla Monsholm og Unique II: 1.plass i 110cm, 1.plass i 120cm (lørdag), 2.plass i 120cm (søndag). Camilla økte dermed sin ledelse i Vintercupen.

 

Vintercupstevne på Fræna 25. januar 2014:

Amalie Uggedal Holm og Gaby: 1.plass i LA-Ponni (100cm) og 2.plass i MB Ponni (110cm)
Camilla Monsholm og Junior: 1.plass i 110cm (feil og stil)
Camilla Monsholm og Unique II: 2.plass i 120cm

Vintercupstevne på Lerstad 11- januar 2014:

Sebastian Langeland og Script Flight: Nr. 1 i LB Ponni på lørdagen, Nr 1 i LA på søndagen.
Sebastian ligger på en 2.plass i Vintercupen for Ponni med 33 poeng.

Amalie Uggedal Holm og Gaby: Nr. 3 i LB Ponni og Nr. 1 i MB Ponni på lørdagen

Nr. 2 i MB på søndagen

Johanne Brandsøy Davik og Grundbergs LeTito: Nr. 3 i LB Ponni på lørdagen, Nr. 3 i LB Ponni på søndagen

Johanne Brandsøy Davik og Amigo Waleur: Nr. 2 i 80cm hest på lørdag

Johanne Brandsøy Davik og Fireline: Nr. 3 i 100cm hest på lørdagen

Anna Dorota Kwasniewska og G-Karat Galileo: Nr. 3 i 80cm hest og Nr. 4 i 100cm på lørdagen

Camilla Monsholm og Junior III: Nr. 2 i 100cm, Nr. 3 i 110cm på lørdagen, Nr. 1 i 110cm på søndagen

Camilla Monsholm og Unique II: Nr. 1 i 110cm på lørdagen Nr. 2 i 120cm på søndagen.
Camilla/Unique leder dermed vintercupens Storetour med 34 poeng totalt.

Andre stevne i Vintercupen 2013/2014 – Sula
Sebastian Langeland og Script Flight: 1.plass 90cm (LB) Ponni lørdag 7/12
Amaile Uggedal Holm og Gaby: Nr. 1 i 100cm (MB) Ponni søndag 8/12
Camilla Monsholm og Unique II: Nr. 1 i 110cm og Nr. 1 i 120cm lørdag 7/12, og nr. 3 i 120cm søndag 8/12. Camilla tok dermed 18 nye poeng i vintercupen, og leder “Store Touren” etter 3 stevnedager.

DressurCup Molde/Fræna på Fræna 24/11

Camilla Monsholm og Unique II: Nr. 2 i LB med 64.4% (ny rekord for Camilla)

Første stevne i Vintercupen 2013/2014 – Fræna

Silje Sandøy Husøy og Kasper II – 2.plass i 90cm Ponni I (LB)
Johanne Brandsøy Davik og Grundbergs Le Tito – 1.plass 80 cm Ponni II (LB), 1.plass i 90 cm Ponni II (LA)
Johanne Brandsøy Davik og Fireline – 1.plass 100 cm hest (LC). Johanne tok dermed en foreløbig ledelse i Vintercupens “Lille Tour”.
Camilla Monsholm og Junior III – 3.plass i 110cm (LB)
Camilla Monsholm og Unique II – 1.plass 110cm (LB), 1.plass i 120cm (LA). Camilla tok dermed en foreløbig ledelse i Vindetcupens “Store Tour”.
Sandra Bjørnøy og Salvadore Magique – ClearRound i 80 cm hest

D- stevne 25/10 i Bergen

Camilla Monsholm og Junior III: Nr. 4 i 1m, Nr. 7 i 1.10m

L- stevne 26-27/10 i Bergen

Camilla Monsholm og Junior III: Nr. 6 i 1.10m, Nr. 7 i 1.10m
Camilla Monsholm og Unique II, Nr. 3 i 1.10m, Nr. 2 i 1.20m

KM Dressur i Kristiansund (tar med bare de plasserte)

Sunniva Harneshaug, Nr 1 og Kretsmester i Ponni (Nr 1 både i LC:2 KM Ponni 1.avd og i Finalen). VI GRATULERER!!
Camilla Monsholm Nr. 1 i LB:2 og Nr. 1 i LB:2 KM Junior 1.avd.

KM Sprang 2013 på Lerstad 13-16 september

Johanne Brandsøy Davik – 1.plass 80 cm hest, 2×1.plass LB Ponni, 2.plass 1m hest
Sebastian Langeland – 1.plass 1m (LA) Ponni, 1.plass 90cm (LB) Ponni, 3.plass 90cm (LB) Ponni, 3.plass i KM
Camilla Monsholm – 2.plass 110cm hest

Landsstevnet på Lerstad 23-25 august

Vi gratulerer våre flinke ryttere med gode prestasjoner og flotte resultater (bare de plasserte er tatt med):
Sebastian Langeland – Nr. 2 i Ponni 90cm, Nr. 1 i Ponni 90cm, Nr. 3 i Ponni 1m
Maria Stamnæss – Nr. 2 i 1.10,
Johanne Brandsøy Davik – Nr. 1 i LB Ponni
Susanne Håhjem Gjendemsjø – Nr 5 i 1.10, Nr. 6 i 1.15
Camilla Monsholm – Nr 4 i 1.10, nr 2 i 1.20, Nr. 4 i 1.15
Komplette resultatlister finner du HER

Nordisk mesterskap i Kjøring 2013

Vi gratulerer Eivind Davik og Amigo Waleur med en flott sølvmedalje!!

 NM i Kjøring 2013

NVHSK hadde to ekvipasjer med i NM i Førde. Eivind Davik fekk sølv, mens Karianne Myklebust Einang og Zharana fekk 4. plass i hesteklassen. Vi gratulerer!!